MEREPÄÄSTE

Vabatahtlik Merepäästeühing ( www.tallinnsar.ee)  

tel: 555 7 1616

Watersport.ee toetab Vabatahtlikut Merepäästeühingut ning propageerib turvalist meresõitu. Vabatahtlik Merepäästeühing loodi meie oma inimeste poolt, kuna Watersport.ee -l tuli ette niivõrd palju merepääste operatsioone, et otsustati luua eraldi ühing, millega teha koostööd riiklike struktuuride ning teiste vabatahtlike ühingutega.

Merepäästeühing saab kasutada watersport.ee  kaatreid, varustust ja territooriumi. Watersport.ee klientide olemasolu tagab selle, et merepäästeühing oleks jätkusuutlik ning valmisolek olemas, sest merepäästjateks on waterspordi kaptenid. Kui me oleme mere peal või sadamas olemas, siis on olemas kiirem reageerimisaeg igale Tallinna- ja Muuga lahel asuvale abivajavale. 2017 lõpu seisuga on meie kaatritega tehtud enam kui 215 merepäästeoperatsiooni. Aasta keskmime merepäästeoperatsioonide arv on ca 15-20 juhtumit.

2011 ehitasime watersport kuludega ja koos vabatahtlikega Kaptenimaja, et oleks võimalik tulla kuhugi sooja peale merepäästeoperatsioone. Maja olemasolu Rohuneeme sadamas tagab kiirema reageerimisaja, sest sõitude vahel saab majas valvel olla.

Merepäästeühing osutab erinevat abi merel nagu:

-inimeste otsingud ja päästmine (tasuta)
– pukseerimine, varapääste ja tuukritööd (tasuline)
-tehniline abi merel ja kütuse toomine (tasuline)

KOOLITUSED:

Meie merepäästega tegelevad inimesed on saanud mitmeid koolitusi ning on ka ise tunnustatud koolitajad. Kokkuleppel saame erinevatel üritustel teha lastele või täiskasvanutele veeohutuskoolitusi ja rääkida mereturvalisusest.

– lastele veeohutuskoolitused enne saartele sõite Rohuneeme sadamas või teie valitud kohas
– veeohutuskoolitused täiskasvanutele koos praktiliste ülesannetega.

Kui sul on huvi merepääste tegemiste vastu võta meiega ühendust: contact@tallinnsar.ee või tel: 56608909.  Liitu ka meie Facebooki lehega.