PRANGLI SAAR

2014 aasta toimub Prangli saarel palju avalikke vahvaid üritusi, nagu teatrietendusi, kontserte ja palju külaüritusi.

Sel aastal sõidame Prangli saarele oluliselt tihedamini. Pakume ka võimalust osta pilet kaatrile, ilma, et peab ise grupi kokku panema. Vaata Prangli üritusi siit ja broneeri pilet kaatrile!

Prangli saarel saab tellida transporti kastiautoga ja samuti ekskursioone. Kuigi saar on piisavalt väike mõnusaks kõndimiseks on võimalik rentida jalgrattaid. Olemas majutus ja toitlustus võimalused, saun ja loomulikult värske suitsukala. Saarel puudub panga-automaat, seega võta kaasa sularaha, et kohalikust  poest, kõrtsist ja teistest kohtadest kohalikke teenuseid osta.

Pranglit on esimest korda mainitud 1387 (Rango). Pranglil asuvad tuletorn, tulepaak ja metallsõrestiktorn. Läänemere ja Soome lahe saartele oli saar kunagi asustatud rannarootslastega, praegu elab siinses kolmes külas ligi 100 elanikku, siin on koolimaja (põhikool), kauplus, arstipunkt, postiasutus ja rahvamaja. Hea ilma korral on võimalik sadamast osta ka värskelt suitsutatud kala.

Viimsi poolsaarest ligi 9 km kirdes asub Prangli (6,44 km²). Käänulise rannajoonega saare madal ja kivine lääneosa vaheldub idas rannavallide ja liivaluidetega. Saarel paiknev loode–kagu suunaline voor on 6 km pikk ja 3,5 km lai. Kõrgeim koht Kullamägi ulatub 10 m üle merepinna (sinna olevat maetud mereröövlite kulda). Taimkattes on valdavateks ranna- ja puisniidud ning nõmmemännikud. Rohkesti leidub Pranglil rändrahne (Punane kivi, Kotkakivi). Prangli moodustab koos Aksi (ehk Väike-Prangli) ja Keri saarega ühtse aheliku Soome lahes. Suur osa saarest on kaetud männimetsaga, mis pakub head kaitset tuule eest. Sarnaselt mitmetele teistele Läänemere ja Soome lahe saartele oli saar kunagi asustatud rannarootslastega, praegu elab siinses kolmes külas ligi 100 elanikku siin on koolimaja (põhikool), kauplus, arstipunkt, postiasutus,  raamatukogu ja rahvamaja.