AEGNA SAAR

Pakume inimseste  üleveo teenust peamiselt Rohuneeme väikesadamast, kust Aegna saarele sõidame ca 5 minutiga.

Kui sul on soov sõita kiirelt Aegna saarele, siis võta meiega ühendust tel teel 566 08 909. Omaltpoolt saame pakkuda transporti kuni 150 liikmelistele gruppidele, ning sõidame pea iga ilmaga, mis võimaldab kai äärde silduda. Gruppidele üle 100 inimese peab olema Keskkonnaameti kooskõlastus.

Hetkel toimuvad sõidud Aegna saarele ettetellimisel, kuid huvilised kes ei saa gruppi kokku (10 inimest) ja tahaks saarel lihtsalt ära käia, võiksid saata emaili oma soovist koos telefoni numbri ja inimeste arvuga, et siis saaksime teid liita mõne ülesõitva grupiga kokku. Teile vastatakse kohe, kui on teada järgmine sõidu võimalus.

ASUKOHT:
Aegna asub Tallinna lahe kirdeosas Viimsi poolsaarest loodes, Tallinnast 14 km, Rohuneemst ca 3 km, Viimsi poolsaare tipust vaid mõnesaja meetri kaugusel. Aegna pindala on 3 km2, rannajoone pikkus 8 km, kõrgeim punkt 12,8 m üle merepinna.

Aegna saarel on olemas lõkkeplatsid ja olemas ka küttepuud, et ise korraldada piknik ja mõnus olemine. Aegnal on kaks mõnusat liivaranda, üks sadamast paremale ja jääb kohakuti Kräsuli saarega ja teine jääb põhjapoole, ehk sadamast kõndides otse läbi saare. Kõiki oma kliente varustame soovi korral ka Aegna saare kaardiga Rohuneeme sadamast.

Saarel on võimalik külalistemajas süüa ja juua, samuti tellida majutust-kokku kuni 50-le inimesele. Olemas telkimisplatsid ja saunavõimalused.

1957.aastast on Aegna mitmekesine loodus, erinevad vaatamisväärsused ja kirev ajalugu siia puhkajaid meelitanud. Saarel asub arvukalt rändrahne ja endiseid kaitserajatisi. Lemmiku kivikülvi kõrval on vana kalmistu, Eerikneemel kivilabürint. Maastikukaitsealal on kolm matkarada ja kaks supelranda, kus asuvad ametlikud telkimis-lõkkekohad.

85% ulatuses metsaga kaetud Aegna on Tallinna Kesklinna linnaosa haldusala kuhu on registreeritud 10 inimest, püsielanikke on kaks ja suveti elab siin umbes 15 inimest.

AJALUGU: Aegna pingelise ja huvitava ajaloo kohta saad lugeda siit.