AEGNA SAAR

Transport Aegna saarele

Pakume inimseste  üleveo teenust kiirkaatriga Viimsist, Rohuneeme väikesadamast, kust Aegna saarele sõidame ca 5 minutiga.

Transpordi Aegnale saab tellida ette broneerides.
Hind 5-6.- inimene üks suund, miinimum 10-ne inimese eest.
Edasi tagasi sõidu hind 9-12 EUR inimene, miinimum 10-ne eest.

Meile saab Tallinnast bussiga nr 114, peatus Rohuneeme sadam. Tallinna elanikele rohelise kaardiga bussisõit tasuta. Samuti tuleb meile linnast marsuuttakso nr 260, ja Viimsi keksusest marsuuttakso nr V1.

 

Kui sul on soov sõita kiirelt Aegna saarele, siis võta meiega ühendust
tel +372 566 08 909.
või email info@watersport.ee

Omaltpoolt saame pakkuda transporti kuni 100 liikmelistele gruppidele, ning sõidame pea iga ilmaga, mis võimaldab kai äärde silduda. Gruppidele üle 100 inimese peab olema Keskkonnaameti kooskõlastus.

 

ASUKOHT:
Aegna asub Tallinna lahe kirdeosas Viimsi poolsaarest loodes, Tallinnast 14 km, Rohuneemst ca 3 km, Viimsi poolsaare tipust vaid mõnesaja meetri kaugusel. Aegna pindala on 3 km2, rannajoone pikkus 8 km, kõrgeim punkt 12,8 m üle merepinna.

Aegna saarel on olemas lõkkeplatsid ja olemas ka küttepuud, et ise korraldada piknik ja mõnus olemine. Aegnal on kaks mõnusat liivaranda, üks sadamast paremale ja jääb kohakuti Kräsuli saarega ja teine jääb põhjapoole, ehk sadamast kõndides otse läbi saare. Kõiki oma kliente varustame soovi korral ka Aegna saare kaardiga Rohuneeme sadamast.

Saarel on võimalik külalistemajas süüa ja juua, samuti tellida majutust-kokku kuni 50-le inimesele. Olemas telkimisplatsid ja saunavõimalused.
Maastikukaitsealal on kolm matkarada ja kaks supelranda, kus asuvad ametlikud telkimis-lõkkekohad.

85% ulatuses metsaga kaetud Aegna on Tallinna Kesklinna linnaosa haldusala kuhu on registreeritud 10 inimest, püsielanikke on kaks ja suveti elab siin umbes 15 inimest.

AJALUGU: Aegna pingelise ja huvitava ajaloo kohta saad lugeda siit.